سوسیس گوشت گوساله زلزله گلستان روز گذشته

سوسیس گوشت گوساله: زلزله گلستان روز گذشته گلستان حوادث قاچاق کشف

گت بلاگز اجتماعی روش از بین بردن باج‌افزار WannaCrypt

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در خصوص باج افزار wannacrypt گفت: جهت برگرداندن فایل‌های قفل شده است باید از نرم‌افزارها و روش‌های بازگردانی فایل استفاد

روش از بین بردن باج‌افزار WannaCrypt

به گزارش گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ دوم علی نیک نفس مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا در خصوص معرفی باج افزار wannacrypt اظهار داشت: این باج افزار داده ها را رمز کرده و سپس درخواست 300 دلار در قالب بیت کوین در قبال رمز گشایی آن و اجازه دسترسی صاحبان اطلاعات را می کند. سپس عنوان می کند که اگر تا 3 روز مبلغ پرداخت نشود میزان درخواستی آن ها دوبرابر خواهد شد و اگر مبلغ تا 7 روز پرداخت نشود، داده های رمز شده است از بین بردن خواهند شد. البته از آنجایی که باج افزارها از شیوه های تازه و متفاوت جهت قفل کردن فایل ها استفاده می کنند، نرم افزار قفل شکن آن ها ممکن است با مدتی تأخیر انتشار داده شود و در دسترس عموم مردم قرار بگیرد که باز هم ممکن است نرم افزار ارایه شده است خود عامل انتشار باج افزار باشد و یا اینکه اصلاً راه حلی جهت آن نباشد.
وی جهت حفاظت در برابر باج افزارها گفت: عدم نگهداری اطلاعات مهم و حیاطی بر روی کامپیوتر، تهیه ۲ نسخه پشتیبان از اطلاعات خود یکی روی سی دی و یا دی وی دی ذخیره شود و یکی برروی فضای ابری از قبیل دراپ باکس یا گوگل درایو ( هرگز نسخه پشتیبان از اطلاعات خود را روی کامپیوتر نگه ندارید.) می تواند یک پشتیبان خوب از اطلاعات شما باشد.

عبارات مهم : افزار

وی ادامه داد: از نرم افزارهای همگام ساز حساب های گوگل درایو یا دراپ باکس روی سیستم استفاده نکنید لیکن ورودی این نرم افزارهای به حساب کاربریتان هر لحظه باز بوده و خطر نفوذ باج افزار به آن حساب ها را زیاد کردن می دهد. جهت استفاده از این سرویس ها فقط از مرورگر امن استفاده کرده و هرگز اطلاعات کاربری را بروی مرورگر ذخیره نکنید، از آخرین به روز رسانی های امنیتی جهت سیستم عامل و مرورگرهای اینترنتی استفاده کنید و آن ها را هر لحظه بروز نگه دارید.
نیک نفس گفت: جهت استفاده روزانه از سیستم عامل از حساب کاربری ادمین استفاده نکنید و یک کاربر تازه با دسترسی استاندارد تعریف کرده و هنگامی که اینترنت استفاده می کنید از طریق آن وارد سیستم شوید. افزونه های مجموعه مایکروسافت در مرورگرها، همچنین پلاگین های Adobe Flash, Adobe Reader, Java ,Silverlight از مرورگر را غیر فعال کرده و در مواقع لزوم به فعال کردن آن ها اقدام کنید.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ادامه داد: تنظیمات امنیتی و حریم شخصی مرورگرها را جهت زیاد کردن حفاظت اعمال کنید. پلاگین های قدیمی و از‌بین‌برده‌شده شده است از مرورگرها را از بین بردن کنید. با استفاده از یک مسدود کننده آگهی از تهدیدات تبلیغات به طور بالقوه مخرب در مرورگر جلوگیری کنید. ایمیل های اسپم از فرستندگان ناشناس، فایل های ضمیمه و ایمیل های مشکوک را هرگز ذخیره و باز نکنید.
وی هشدار داد: همواره از یک آنتی ویروس اورجینال با توانایی بروزرسانی خودکار مجهز به فایروال استفاده نموده و یک راه حل امنیتی جهت کنترل ترافیک اطلاعات ورودی و خروجی داشته باشید و هیچگاه به مرورگر خود اجازه ذخیره رمز عبور حساب های کاربری را ندهید.
سرهنگ نیک نفس در خصوص به دست آوردن اطلاعات رمزگذاری شده است بدون پرداخت باج گفت: محققان امنیت سایبری موفق به شکستن رمزنگاری بعضی از فایل های رمزگذاری شده است به وسیله باج افزارها شده است اند. متاسفانه، تعدادی از باج افزارها هنوز در برابر این راه حل ها مقاوم هستند. با وجود این، فایل های رمزگذاری شده است به وسیله بسیاری از گونه های cryptoware به وسیله متخصصان باز شده است هست. در خصوص باج افزار wannacrypt نیز فعلاً نرم افزار قفل شکن معرفی نشده است و در صورت معرفی می توانید از سایت های معتبر آن را دانلود و سپس استفاده کنید. لذا به هیچ عنوان به تبلیغات اینترنتی در این رابطه توجه نشود.
وی در ادامه گفت: جهت از بین بردن فایل باج افزار wannacrypt از سیستم و ترمیم کلیدهای رجیستری سیستم عامل می توان از نرم افزارهای پاک سازی و ترمیم رجیستری استفاده کرد ولی مجدداً یادآوری می شود با این کار نمی توان فایل های قفل شده است را بازگرداند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: افزار | سیستم | مرورگر | استفاده | اطلاعات | افزارهای | اخبار نیروی انتظامی | باج افزارها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog