سوسیس گوشت گوساله زلزله گلستان روز گذشته

سوسیس گوشت گوساله: زلزله گلستان روز گذشته گلستان حوادث قاچاق کشف

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بین آمریکا و اروپا در مسئله هسته‌ای شکاف ایجاد شد / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بین آمریکا و متحدان اروپایی‌اش درمورد مسئله هسته‌ای کشور عزیزمان ایران شکاف به وجود آٖمده است.

بین آمریکا و اروپا در مسئله هسته‌ای شکاف ایجاد شد / لاریجانی

لاریجانی: بین آمریکا و اروپا در مسئله هسته ای شکاف ایجاد شد

عبارات مهم : ایران

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بین آمریکا و متحدان اروپایی اش درمورد مسئله هسته ای کشور عزیزمان ایران شکاف به وجود آٖمده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری منزل ملت، دکترعلی لاریجانی امروز (پنج شنبه، 11 آبان ماه) در مجمع سابقون (روحانیون بازنشسته سپاه مستقر در قم) با اشاره به تحولات بین المللی اظهار داشت: در صحنه بین المللی تحولاتی رخ داده که نسبت به سال گذشته متفاوت هست. بعد از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و طرف برابر تعهداتی داشتند که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تعهدات خود را انجام داد و طرف برابر نیز بعضی تعهدات خود را انجام داده و بعضی را انجام نداده است.

بین آمریکا و اروپا در مسئله هسته‌ای شکاف ایجاد شد / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از سر کار آمدن ترامپ در آمریکا سنگ اندازی هایی را انجام داد و شروع به کارها ایذایی کرد، گفت: ابتدا قصد خراب کردن توافق را داشت ولی متحدانش به وی گفته بودند که خراب کردن توافق به ضرر آمریکا است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی و عربستان به دنبال آن هستند که آمریکا را بر علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جنبش کنند که البته این شرایط باعث شده است تا آن تصوری که در گذشته وجود داشت که گفته می شد کشور عزیزمان ایران مسئله سازی می کند شکسته شود لیکن همگان می بینند که آمریکا شیطنت هایی را انجام می دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بین آمریکا و متحدان اروپایی‌اش درمورد مسئله هسته‌ای کشور عزیزمان ایران شکاف به وجود آٖمده است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه اخیرا هم مشاهده شد که پوتین از کشور عزیزمان ایران حمایت کرد و مخالفت خود را با مذاکره مجدد ابراز داشت، بیان کرد: مدیر جمهور روسیه نیز تأکید کرد که برجام به پرسشها امنیتی ربطی ندارد و کشور چین نیز چنین موضعی را در قبال برجام دارد؛ علاوه بر اینها 3 کشور اروپایی حاضر در برجام نیز پای توافق هسته ای ایستادند.

رئیس قوه مقننه کشور با بیان اینکه بین آمریکا و متحدان اروپایی اش شکافی در خصوص مسئله هسته ای کشور عزیزمان ایران به وجود آٖمده که کم اهمیت نیست، گفت: در کمیسیون یکسان نیز این کشورها پایبندی خود به توافق هسته ای را اعلام کردند.

وی اظهار داشت: علیرغم صرف پول و امکاناتی که سعودی ها و رژیم صهیونیستی علیه کشور عزیزمان ایران هزینه می کردند ولی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با تیزهوشی این دستاورد را به وجود آورده است.

بین آمریکا و اروپا در مسئله هسته‌ای شکاف ایجاد شد / لاریجانی

به گزارش ایسنا، دکتر علی لاریجانی با بیان این که «دشمنی سعودی ها در گذشته با کشور عزیزمان ایران پنهانی بود ولی در حال حاضر آن ها به صورت آشکار به دشمنی با کشور عزیزمان ایران می پردازند»، بیان کرد: در نشست ریاض، ترامپ پول زیادی از طریق عربستان به دست آورد و بعد از نشست تعهداتی به عربستان در خصوص کشور عزیزمان ایران داد. عربستان در ابتدای انقلاب نیز به جنبش صدام علیه کشور عزیزمان ایران پرداخت و اکنون دلایلی که جهت دشمنی با کشور عزیزمان ایران مطرح می کند دستاویز است.

وی با بیان این که «جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به دنبال دشمنی با کشورهای دیگر نیست»، ادامه داد: عربستان در منطقه جریانات تروریستی و ضد انقلاب را علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جنبش می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بین آمریکا و متحدان اروپایی‌اش درمورد مسئله هسته‌ای کشور عزیزمان ایران شکاف به وجود آٖمده است.

وی با بیان این که «رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی جهت دشمنی با کشور عزیزمان ایران به یکدیگر متصل شده است اند»، تصریح کرد: در پرسشها بین المللی و منطقه ای این دو جریان تحرکاتی را علیه کشور عزیزمان ایران انجام می دهند و رژیم صهیونیستی بعد از ناامیدی از داعش به دنبال حمایت از جبهه النصره است لیکن آن ها دلواپس از فعالیت های کشور عزیزمان ایران و محور مقاومت هستند که به ضرر رژیم صهیونیستی است.

رئیس قوه مقننه با بیان این که «ایران بسیاری از بحران ها را به دست خود حل کرد و جایگاه امنیت سازی جهت مردم منطقه که عموما مسلمان هستند دارد»، گفت: عقلا و حتی اروپایی ها نیز می دانند که کشور عزیزمان ایران نقش مثبتی در ایجاد امنیت دارد.

بین آمریکا و اروپا در مسئله هسته‌ای شکاف ایجاد شد / لاریجانی

وی افزود: فتوای آیت الله سیستانی در عراق، جریان مجاهد و رزمنده ای را بوجود آورد که توانستند بر داعش غلبه کنند، در سوریه نیز اکثر مناطق از داعش بعد گرفته شده است است که شهرهای باقی مانده نیز با کمک خدا از شر وجود داعش رها خواهند شد.

وی با بیان این که «6 سال پیش کشور عزیزمان ایران در عنوان سوریه تنها بود»، متذکر شد: بعضی کشورهای منطقه می گفتند ظرف دو هفته کار دولت سوریه تمام است ولی در حال حاضر کشورهای اروپایی به دنبال مصالحه در خصوص مسئله سوریه هستند.

لاریجانی با اشاره به پرسشها داخلی کشور اظهار داشت: عمده پرسشها کشور اقتصادی است و مسئله بیکاری نیز نگرانی های جدی را ایجاد می کند که جهت ایجاد اشتغال، کارخانه ها باید رونق مورد نیاز را داشته باشند البته روند مثبت است ولی شتاب آن کافی نیست.

وی با بیان این که «در پرسشها فرهنگی، شبکه های مجازی معضلاتی را به وجود می آورند»، گفت: باید با حساسیت، دقت و راهکار عقلایی به این عنوان وارد شد، در مسئله آسیب های اجتماعی نیز مقام معظم رهبری جلساتی را برگزار می کنند و مجلس شورای اسلامی نیز قوانینی را جهت حاشیه نشین های شهرهای بزرگ وضع کرده است البته باید توجه داشت که آسیب های اجتماعی نیز به پرسشها اقتصادی برمی گردد.

وی با بیان این که «به آینده کشور امیدوارم لیکن در پرسشها مهم همه گروه ها یک رویکرد یکسان دارند و اقتصاد را اولویت اول می دانند که راه نجات از سوی همه اقتصاد مقاومتی قلمداد می شود»، گفت: گاهی بعضی حواشی بزرگ می شود که اشتباه هست؛ لیکن باید تمرکز خود را بر پرسشها مهم بگذاریم و باید تلاش کنیم تا کشمکش ها به پرسشها مهم کشور آسیب نزند.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | عربستان | لاریجانی | علی لاریجانی | عربستان سعودی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog